Aparaty słuchowe – odkryć piękno dźwięku

Harmonijne współdziałanie i przenikanie się medycyny oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych pozwala dziś na prowadzenie efektywnej terapii licznych chorób i zaburzeń, z którymi przez wieki ludzkość zmagała się bezskutecznie. Jedną z form pomocy, która zrewolucjonizowała codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych – borykających się z niedosłuchem o różnym stopniu nasilenia – oraz ich bliskich stanowią nowoczesne aparaty słuchowe.

Aparaty słuchowe bez wątpienia odmieniły codzienność zmagających się z licznymi ograniczeniami osób niedosłyszących. Niewielkie, niemal niezauważalne dla otoczenia urządzenia umożliwiają wyjście ze świata, w którym dźwięki pozostają rozmyte, niewyraźne i odległe i ponowne życie w rzeczywistości pełnej wysokiej jakości bodźców akustycznych. Aparaty słuchowe pozwalają cieszyć się odgłosem tykania zegara, pracy silnika, bulgotaniem potrawy przygotowywanej w garnku i wielu, wielu innych na nowo.

Aparaty słuchowe przeznaczone są do użytku osób z niemalże wszystkich grup wiekowych. Znamiennie zwiększają komfort codziennego funkcjonowania pacjentów niedosłyszących w podeszłym wieku, ale i świetnie sprawdzają się u dzieci. Należy wspomnieć, że w przypadku najmłodszych pacjentów (także tych, którzy nie ukończyli jeszcze pierwszego roku życia) aparaty słuchowe nie tylko zapewniają pożądany komfort życia, ale przede wszystkim stoją na straży prawidłowego rozwoju niedosłyszących maluchów. Dzięki wprowadzonym do standardów ogólnodostępnej opieki medycznej przesiewowym badaniom słuchu, dzieci zmagające się z zaburzeniami odbioru bodźców akustycznych otrzymują optymalnie dobrane aparaty słuchowe. Najmłodszych obejmuje się również holistyczną terapią, za sprawą której dalszy rozwój psychoruchowy małych pacjentów przebiega bez większych zaburzeń, a dzieci nie zostają wykluczone z grona rówieśników.

Dodaj komentarz